РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен играят при 2:2 в дербито на шестия

...

Байерн се измъкна в Лайпциг след катастрофално първо полувреме

РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен играят при 2:2 в дербито на шестия кръг на Бундеслигата. Срещата се предава директно по DIEMA SPORT 3. На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от дуела. В 20-ата минута Лоис Опенда откри резултата, а в 26-ата минута Кастело Лукеда удвои. В 57-ата минута Хари Кейн понижи от дузпа. В70-ата минута Лирой Сане изравни.

Двубоят стартира динамично, като още в 3-ата минута баварците имаха отлична опция да поведат. Хари Кейн с акуратен пас изведе Джамал Мусиала самичък против Янис Бласвих, само че вратарят избави удара на немския национал. В 12-ата минута гостите извършиха заучено корнер, като топката стигна до Алфонсо Дейвис на гранциата на наказателното поле. Канадецът опита удар, който беше блокиран. " Биковете " пробваха да провеждат контраофанзива, като Ксавер Шлагер пусна извеждащ пас за Шави Симонс. Нидерландецът беше изпреварен от Свен Улрайх, който обаче сбърка и подари топката на Емил Форсберг. Нападателят опита да откри опразнената врата, само че стреля в навън.

В 20-ата минута Лайпциг поведе в резултата. Дайо Упамекано изпусна Лоис Опенда, който беше изведен от Ксавер Шлагер. Белгиецът съумя да се измъкне и от Ким, навлезе в наказателното поле и преодоля Улрайх за 1:0.

В 26-ата минута домакините шокираха баварците с втори гол. Шлагер центрира от корнер, а Улрайх излезе неразчетено и се размина с топката. Конрад Лаймер също не съумя да почисти, а Опенда смъкна за Кастело Лукеба, който от няколко метра вкара за 2:0.

В 43-ата минута Шави Симонс със страховит пас изведе Опенда самичък против вратаря. Белгиецът навлезе в наказателното поле, преодоля Улрайх, който го фаулира. Домакините чакаха да получат дузпа, само че вместо това беше отсъдена засада на първия голмайстор в срещата.

В добавеното време на срещата гостите проведоха добра офанзива. Лаймер напредна отдясно и подаде към Лирой Сане. Десетката навлезе към наказателното поле и потърси далечния ъгъл, само че прати топката над вратата.

На полувремето Томас Тухел извърши две смени. Той размени Леон Горетцка и Кингсли Коман с Рафаел Герейро и Матис Тел. Втората част стартира равностойно. В 54-ата минута Байерн получи право да извърши директен свободен удар на към 25 метра от вратата. Лирой Сане шутира, като топката срещна лакътя на Бенямин Хенрихс, който беше част от стената, а тя се намираше в наказателното поле. След намесата на ВАР баварците получиха дузпа. Зад топката застана Хари Кейн, който с удар в долния ляв ъгъл вкара за 2:1.

След час игра Байерн можеше да стигне до изравнителен гол. Рафаел Герейро лиши топката от Шлагер пред наказателното поле и опита удар в долния ляв ъгъл, само че топката мина рисково около вратата. Гостите продължиха да са по-активния тим след попадението и в 67-ата минута Матис Тел се озова на стрелкова позиция. Младият французин получи пред наказателното поле, откри кулоар и насочи удар, който Бласвих съумя да отрази.

Баварците изравниха в 70-ата минута. Тогава възпитаниците на Томас Тухел проведоха страхотна контраофанзива след осъществяване на корнер в тяхното наказателно поле. Топката се озова в Джамал Мусиала, който не беше спрян от Мохамед Симакан. Офанзивният халф напредна и с превъзходен пас изведе Лирой Сане самичък против вратаря, а германецът с невъзмутим удар вкара за 2:2.

В продължението на мача гостите можеше да стигнат и до успеха. Лирой Сане проби отдясно и подаде към Хари Кейн. Нападателят центрира меко към далечната греда, където Ерик-Максим Чупо-Мотинг насочи удар с глава, само че Бласвих избави. Минута по-късно Бенямин Шешко беше изведен самичък против Улрайх, само че вратарят прозорливо излезе и с крайник съумя да избие топката на словенеца, сега, в който се опита да го преодолее.

Република България Лайпциг - Байерн 2:2

1:0 Лоис Опенда (20)

2:0 Кастело Лукеба (26)

2:1 Хари Кейн (57-дузпа)

2:2 Лирой Сане (70)

Република България Лайпциг: 21. Янис Бласвих, 2. Мохамед Симакан, 39. Бенямин Хенрихс, 23. Кастело Лукеба, 22. Давид Раум, 20. Шави Симонс, 44. Кевин Кампл, 24. Ксавер Шлагер, 10. Емил Форсберг, 9. Юсуф Поулсен, 17. Лоис Опенда

Треньор: Марко Розе

Байерн: 26. Свен Улрайх, 27. Конрад Лаймер, 2. Дайо Упамекано, 3. Ким Мин-Джае, 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йозуа Кимих, 8. Леон Горетцка, 10. Лирой Сане, 42. Джалам Мусиала, 11. Кингсли Коман, 9. Хари Кейн